LT
logo_eurocare_small.jpg
BTACC.jpg

nest.jpg

Ar psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijai Lietuvoje skiriama pakankamai lėšų?
Jokiu būdu. Šiam sektoriui valstybė skiria per mažai lėšų.
Žinoma. Lėšų tikrai pakanka.
Man visiškai nesvarbu
Apklausos rezultatai e-apklausa.lt
 
Vytautas V. Landsbergis "Apie ką gyvename?"
Sutikęs gatvėje pažįstamą žmogu, dažniausiai sveikiniesi įprastom mandagiom klišėm: –
Kaip gyveni, kaip sekasi? Kas naujo?
Tačiau jaunimo šnektoje kartais pasigirsta ir įdomesnių naujadarų, pavyzdžiui – apie ką
gyveni?


Aurelijus Veryga „Blaiviai mąstančių žmonių Lietuvoje daugėja
"
2011-02-20 www.vlmedicina.lt Laima Švedaitė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentas, gydytojas psichiatras dr. Aurelijus Veryga – blaivaus gyvenimo šalininkas ir propaguotojas. Savo įžvalgomis apie blaivybę, kaip iššūkį šiuolaikinei visuomenei, neseniai dalijosi su Lietuvos sveikuoliais, susirinkusiais į Palangoje surengtą grūdinimosi ir sveikatos šventę „Palangos ruoniai 2011“.
 
 

2011-02-03 www.lrytas.lt V.Liutkutė
XVI a. I pusėje Mikalojus Husovianas, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės patriotas, sukūrė pirmąją didesnės apimties poemą apie Lietuvą ir pavadino ją „Giesmė apie stumbro išvaizdą, žiaurumą ir medžioklę“. Stumbro pasirinkimas, matyt, buvo sąmoninga aliuzija į Lietuvos valdovų karingumą, vyrų jėgą, žemių grožį.


Robertas Skrinskas
"Gyventi ar gerti?"
Lietuva šiuo metu yra tragiškai, katastrofiškai, juodai nugirdyta. O didžiausia nelaimė ta, kad žmonės iki šiol to nesupranta. Per ilgametį atviros ir slaptos reklamos įtaigojimą susiformavo „nuzombinto“ žmogaus savižudiškos nuostatos, išreiškiamos tokiais terminais kaip „kultūringas“, „saikingas“, „proginis“ gėrimas. Tiksliau reikėtų sakyti ne gėrimas, o savęs nuodijimas. Nugirdytas, su alkoholio „išplautomis“ smegenimis žmogus to jau nesuvokia.


Vytautas V. Landsbergis "Prisigerti iki dangaus graibymo"
2010-12-12
Alfa.lt Vytautas V. Landsbergis
„Bernardinuose.lt“ skaitydamas savo bičiulio Liudviko Jakimavičiaus gan intymią išpažintį apie jo kovą su potraukiu alkoholiui, apsidžiaugiau, kad žmogus nebebijo kalbėti apie šią problemą viešai, nors žino, kad iš jo atvirumo, nuoširdumo komentaruose gali būti skaudžiai pasišaipyta.
Gyveno kartą Marijos žemėj vyriškis vardu Tūlas, pavarde Lietuvis. Gyveno regis neblogai: turėjo būstą, šeimą, darbą, o mažumėlę pasitaupęs išvykdavo su pačia ir vaikais užsienin pailsėti. Dabartiniais laikais ne kiekvienas tokias galimybes turėdamas sakytų – laimingas tasai Lietuvis. Deja...


Mintys, posakiai, patarlės
Pasak legendų, dievaitis Vulkanas gimęs raišas dėl to, kad Jupiteris jį pradėjęs, būdamas neblaivus.
• Girtuokliai gimdo girtuoklius. Plutarchas
• Girtavimas - savotiška beprotybė. Aristotelis


Vytautas V.Landsbergis "Išgerk stiklelį ir parodyk dugnelį"
Viena smagiausių Dievo savybių – humoro jausmas. Tuo darsyk įsitikinau, kai teko kurti antialkoholinį filmuką, laimėjus Psichikos Sveikatos Centro paskelbtą konkursą. Kadangi lėšos buvo minimalios, tapo aišku, kad reiks ieškoti TV kanalo, kuris leistų naudotis archyvais, o vėliau ir pademonstruotų minėtąjį kūrinėlį.Aurelijus Veryga "Akcijų teorija ir praktika, arba kitoks nei laisvosios rinkos ekspertų požiūris"
Gegužės 26 dieną LRT internetiniame tinklalapyje buvo paskelbtas Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentės Rūtos Vainienės komentaras apie akcizų alkoholiui ir degalams didinimo žalą.


Aurelijus Veryga "Alkoholio gamintojai sistemingai klaidina Seimo narius"
Jau tapo įprasta praktika sistemingai klaidinti ar stengtis kitaip įtakoti Seimo narius, siekiant patenkinti verslo struktūrų pelno poreikį ir sukompromituoti Lietuvos alkoholio kontrolės principus.

Aurelijus Veryga "Po saulėlydžio ateis atominė žiema..."
Po vakar dienos Saulėlydžio komisijos posėdžio, kuriame buvo nubalsuota už Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos panaikinimą ir jos funkcijų išskaidymą, galėčiau pasiūlyti labai daug idėjų verslui, kuris siekia išsilaisvinti iš „kvailų“ valstybinio reglamentavimo ir reguliavimo gniaužtų.


Aurelijus Veryga "Vėl kėsinamasi į Valstybės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybą"
Valstybės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos naikinimą neabejotinai galima pavadinti tabako ir alkoholio pramonės amžiau žygiu, kuris jau kelis kartus iš eilės patyrė fiasko, tačiau šios idėjos neatsisakoma.


Vytautas V. Landsbergis "Lapatai lapatai nuo kalniuko"
Prieš metus viešojoj erdvėj nuskambėjo keista žinutė, kad Brazilijoj nuo plaučių vėžio mirusio vyro našlė padavė į teismą cigarečių gamintoją ir prisiteisė itin solidžią sumą už vyro nužudymą. Tą mintį prisiminiau, kai neseniai mūsų Lietuvėlėj, Vilkaviškio rajone, dėl girto vairuotojo kaltės vėl žuvo septyni žmonės.
 
Stiklių g. 8, Vilnius LT-01131; Tel.: (8 614) 05 997, faks.: (8 37) 327 349; news @ koalicija.org